Ndërlidhjet

Pence takon Netanyahun në Jerusalem


Pence takon Netanyahun në Jerusalem
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence ka arritur sot në Jerusalem, në një vizitë zyrtare në territorin izraelit dhe atë palestinez. Duke folur me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, ai ka thënë se presidenti amerikan, Donald Trump e ka marrë vendimin për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit me shpresën e zhvillimit të negociatave qëllimmira në mes të Izraelit dhe Autoritetit Palestinez. (Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG