Ndërlidhjet

Tarifat e Trustit


Tarifat e Trustit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

Rreth 1.7 miliardë euro është shuma e mjeteve të rreth 600 mijë kontribut-paguesve, që i menaxhon Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës. Por, këto para nuk menaxhohen falas. Në pasqyrat e llogarisë për vitin e kaluar që janë dërguar nga ky institucion te personat që paguajnë pension, del se ky fond ndal mjete për dy tarifa, një për investime dhe një për operacione për kontribuuesit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG