Ndërlidhjet

Pensionisti që ushqen zogjtë e Gërmisë


Pensionisti që ushqen zogjtë e Gërmisë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Kur shumë qytetarë ecin në Gërmi për të marrë ajër të pastër, Naim Rashiti, një pensionist nga Prishtina, ka një mision tjetër. Çdo ditë, dimër e verë, ai u dërgon ushqim zogjve si dhe qenve endacakë në parkun më të madh të kryeqytetit. Bukën ai e mbledh në orët e vona në lagjen Ulpiana, pasi qytetarët i varin qeset me bukë në kontejnerë. Rashiti, 66-vjeçar, thotë se këtë aktivitet e bën për më shumë se 7 vjet dhe do të vazhdoj ta bëjë.(Kamera: Arben Hoti - Montazhi: Lendi Susuri)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG