Ndërlidhjet

Rruga e gjatë e Demarkacionit


Rruga e gjatë e Demarkacionit
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Pas gati tre vjetësh dhe pas shumë seancave plenare me gaz lotsjellës, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi. Nga 91 deputetët e pranishëm në sallë, 80 votuan për dhe 11 kundër kësaj marrëveshjeje, që është përmendur si një nga kushtet kryesore për liberalizimin e vizave për qytetarët e Republikës së Kosovës. (Video: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG