Ndërlidhjet

Nxënësit kërkojnë drejtësi për mësuesit turq


Nxënësit kërkojnë drejtësi për mësuesit turq
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

Nxënësit e shkollës "Mehmet Akif" nga disa qendra në Kosovë, janë mbledhur sot në kryeqytet për të protestuar kundër arrestimit dhe deportimit të gjashtë shtetasve turq nga Kosova. Duke mbajtur pankartat “Mos ma kufizo lirinë” dhe “Lironi mësuesit” ata kanë kërkuar drejtësi për shtetasit turq.

XS
SM
MD
LG