Ndërlidhjet

Riintegrimi pas vuajtjes së dënimit


Riintegrimi pas vuajtjes së dënimit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Liridon Kabashi, në vitin 2013 kishte braktisur Kosovën për t’iu bashkuar​luftës së grupit militant, Shteti Islamik në Siri. Ai ishte kthyer në Kosovë pas tre muajve, ku edhe u dënua dhe vuajti një dënim me burgim prej 14 muajsh. Tani, ai është liruar nga burgu, por nuk e fsheh që në qytetin e tij ku u lind dhe u rrit, në Skënderaj, njerëzit e shohin ndryshe.

XS
SM
MD
LG