Ndërlidhjet

Beograd: Festivali "Mirëdita, Dobar dan" mes protestave


Beograd: Festivali "Mirëdita, Dobar dan" mes protestave
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Në Qendrën për dekontaminimin kulturor në Beograd, të mërkurën në mbrëmje, ka nisur edicioni i pestë i festivalit të kulturës së Kosovës, “Mirëdita, dobar dan!”. Për sigurinë e pjesëmarrësve dhe mysafirëve të natës së parë të këtij festivali po kujdesen forca të shtuara të Policisë së Serbisë, të cilat i kanë penguar demonstruesit e Partisë Radikale Serbe dhe simpatizuesit e kësaj partie, që të arrijnë te hapësira ku po mbahet manifestimi, në rrugën “Birçanin”, në qendër të kryeqytetit serb.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG