Ndërlidhjet

Festivali me goma në Prizren


Festivali me goma në Prizren
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Në qytetin e Prizrenit është mbajtur festivali tradicional Bunarfest. Aktiviteti kryesor ka qenë gara e lëshimit me goma në lumë. Bunarfest është ndër festivalet kryesore që zhvillohen në këtë qytet dhe sjellë mijëra vizitorë. Festivali ka për qëllim vetëdijesimin e njerëzve për ambientin dhe promovimin e bukurive të qytetit të Prizrenit. (Kamera dhe montazhi:Ibrahim Berisha).

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG