Ndërlidhjet

Golat e Xhakës dhe Shaqirit mundin Serbinë


Kaliningrad, Rusi, 22 qershor, 2018.

Zvicra mundi Serbinë në ndeshjen e raundit të dytë të Grupit E në Kampionatin Botëror të Futbollit.

Serbia doli në epërsi në minutën e pestë me golin e Aleksandar Mitroviqit, ndërsa ndeshja u barazua në minutën e 52-të me golin e Granit Xhakës.

Goli fitues u shënua nga Xherdan Shaqiri në minutën e 90-të.

Xhaka dhe Shaqiri janë dy nga katër shqiptarët që luajnë për kombëtaren e Zvicrës, së bashku me Valon Behramin dhe Blerim Xhemajlin.

Ndeshja u zhvillua në Kaliningrad të Rusisë.

Festë në Prishtinë pas fitores së Zvicrës ndaj Serbisë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

XS
SM
MD
LG