Ndërlidhjet

Samiti i NATO-s "mund të shpërthejë"


Samiti i NATO-s "mund të shpërthejë"
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Udhëheqësit e NATO-s mblidhen më 11 dhe 12 korrik në Bruksel, në kohën e ndarjeve të thella midis tyre për tregtinë dhe shpenzimet në mbrojtje. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se anëtarët e tjerë të NATO-s e trajtojnë vendin e tij si "bankë në formë derrkuci". (Përgatiti: Valona Tela)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG