Ndërlidhjet

FSK pajiset me Humvee


FSK pajiset me Humvee
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Është nënshkruar kontrata në mes të kompanisë amerikane AM General dhe Qeverisë së Kosovës, për pajisjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës me 51 automjete të tipit Humvee. Në ceremoninë e përurimit të tyre ka marrë pjesë kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i cili tha se Forca e Sigurisë së Kosovës “dita ditës po ngritet sipas standardeve të NATO-s”. (Video: Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG