Ndërlidhjet

Thaçi dhe Vuçiq flasin pas takimit në Bruksel


Thaçi dhe Vuçiq flasin pas takimit në Bruksel
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq kanë zhvilluar sot raundin e ri të dialogut, që ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Dy presidentët kanë thënë se takimi ka qenë i vështirë. Presidenti Thaçi ka thënë se Serbia ende e mendon Kosovën pjesë të saj, ndërsa Vuçiq ka thënë se duhet gjetur një zgjidhje kompromisi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG