Ndërlidhjet

Të riatdhesuarit në kërkim të largimit


Të riatdhesuarit në kërkim të largimit
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Shumë nga të kthyerit pas largimit nga Kosova gjatë valës së ikjeve tre - katër vjet më parë, nuk po arrijnë të adaptohen. Disa nga të riatdhesuarit në Kosovë thonë se kushtet ekonomike e sociale janë larg standardeve që i kishin gjatë qëndrimit të tyre në vendet e Bashkimit Evropian. Të përballur me papunësi dhe jetë të vështire nga aspekti ekonomik-social, shumë prej të riatdhesuarve nga vendet e Bashkimit Evropian thonë se do të largoheshin përsëri nga Kosova nëse do t’u jepej rasti. (Pamjet: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG