Ndërlidhjet

Thaçi: Nuk ka ndarje të Kosovës


Thaçi: Nuk ka ndarje të Kosovës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se në dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, nuk mund të diskutohet për shkëmbim të territoreve apo për ndarjen e Kosovës. Ai në një konferencë për media, pas një takimi me përfaqësuesit shqiptar të komunave nga Serbia, Preshevë, Medvegjë e Bujanoc, tha se nuk do të ketë ndarje të Kosovës.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se në dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, nuk mund të diskutohet për shkëmbim të territoreve apo për ndarjen e Kosovës. Ai në një konferencë për media, pas një takimi me përfaqësuesit shqiptar të komunave nga Serbia, Preshevë, Medvegjë e Bujanoc, tha se nuk do të ketë ndarje të Kosovës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG