Ndërlidhjet

Palmer pyetet se a e mbështetë SHBA-ja ndarjen e Kosovës


Palmer pyetet se a e mbështetë SHBA-ja ndarjen e Kosovës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:30 0:00

Zëvendësndihmësi i Sekretarit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, gjatë vizitës në Shkup është pyetur nga gazetarët se a është administrata amerikane në favor të ndarjes së Kosovës. Ai tha se SHBA mbështetë normalizimin e plotë mes Kosovës dhe Serbisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG