Ndërlidhjet

Ku janë kufijtë tuaj?


Ku janë kufijtë tuaj?
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Gazetarët e Radios Evropa e Lirë kanë vizituar disa fshatra serbe në Preshevë, komunë kjo e banuar me shumicë shqiptare, si dhe disa fshatra shqiptare në veri të Kosovës, të banuara me shumicë serbe. Ne kemi marrë opinionin e disa prej banorëve se çka mendojnë ata në rast se do të ketë shkëmbim të territoreve, korrigjim të kufijve apo ndarje të Kosovës. Këto zgjidhje të mundshme janë duke u përmendur çdo ditë nga zyrtarë serbë, shqiptarë dhe ndërkombëtarë. Përgatitën: Milan Nesiq, Taulant Qenaj, Arben Hoti, Ana Toader, Stanko Milovanoviq.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG