Ndërlidhjet

Kosovari që shpëtoi gjashtë persona nga vërshimet në Francë


Kosovari që shpëtoi gjashtë persona nga vërshimet në Francë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Kosovari Florim Shehu, në muajin qershor të këtij viti u shndërrua në hero kur arriti t’i shpëtojë nga përmbytjet gjashtë persona në qytetin Change në Francë. Shehu ka ikur nga Kosova në vitin 2015 për të kërkuar azil në shtetin francez. Ai tani ka marrë lejen e qëndrimit dhe shihet si hero nga komuniteti ku ai jeton.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG