Ndërlidhjet

Mogherini nuk e përjashton ndryshimin e kufijve


Mogherini nuk e përjashton ndryshimin e kufijve
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, nuk e ka përjashtuar mundësinë e ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë, por ka theksuar se një korrigjim i mundshëm, nuk do të duhej të jetë i bazuar përmes vijave etnike.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG