Ndërlidhjet

Notre Dame një ditë pas shkatërrimit të pjesshëm nga zjarri


Notre Dame një ditë pas shkatërrimit të pjesshëm nga zjarri
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:05:07 0:00

Katedralja Notre Dame në Paris u përfshi nga një zjarr masiv më 15 prill. Zjarrfikësit arritën të shpëtojnë strukturën kryesore të gurit të ndërtesës gotike, të vjetër 850 vjet, përfshirë dy kullat e saj, porse maja dhe çatia iu shembën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG