Ndërlidhjet

Macron: Nuk do të imponojmë zgjidhje për Beogradin dhe Prishtinën


Macron: Nuk do të imponojmë zgjidhje për Beogradin dhe Prishtinën
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

Kancelarja gjermane Angela Merkel porositi që zgjidhja përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk duhet “të bëhet në dëm të vendeve tjera të rajonit”. Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, tha se nuk do të imponohet zgjidhje për Prishtinën dhe Beogradin.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG