Ndërlidhjet

U shpallen dënimet "puçistëve" në Mal të Zi


U shpallen dënimet "puçistëve" në Mal të Zi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Gjykata e Lartë Mal të Zi dënoi 14 vetë për përpjekje për të rrëzuar dhunshëm Qeverinë malazeze në vitin 2016. Të dënuarit përfshijnë dy udhëheqës të partisë opozitare malazeze Fronti Demokratik, një shtetas tjetër malazez, nëntë shtetas të Serbisë dhe dy oficerë të dyshuar të inteligjencës ushtarake ruse.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG