Ndërlidhjet

Një muaj paraburgim për të dyshuarin e vrasjes në Prizren


Ilustrim.

Gjykata Thelemore e Prizrenit, përkatësisht, Departamenti i Krimeve të Rënda, i ka caktuar një muaj paraburgim të pandehurit, B.V nga Prizreni, i cili dyshohet se ka vrarë gruan e tij në orët e vona të së martës.

Vrasja që ka ndodhur në rrugën Hysni Morina, sipas Gjykatës është kryer me pistoletë të tipit Berta.

Përmes një komunikate, kjo Gjykatë ka thënë se i dyshuari ka shtënë 15 herë me armë zjarri ndaj viktimës me inicialet, A.A.-V.

Pas lajmit për këtë vrasje, kanë reaguar zyrtarë shtetërorë bashkë me shoqërinë civile.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se dhuna në familje është e papranueshme dhe duhet ndalur menjëherë.

XS
SM
MD
LG