Ndërlidhjet

Xhaferi: Data e bisedimeve me BE-në nuk mund të imponojë zgjedhje


Xhaferi: Data e bisedimeve me BE-në nuk mund të imponojë zgjedhje
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka folur për arritjen e konsensusit që të miratohet Ligji për punën e Prokurorisë dhe me këtë t'i hapë rrugë Këshillit Evropian që në tetor të sjellë vendim pozitiv për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG