Ndërlidhjet

QKUK: Do të kryejmë operacione vetëm në rastet urgjente


Klinika Emergjente në QKUK. Foto nga arkivi.

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar, ka njoftuar se ka pezulluar punën në ambulanca specialistike dhe ka pezulluar operacionet dhe procedurat e tjera jo urgjente.

Ky vendim, sipas këtij institucioni, vjen pas rekomandimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë publike, me qëllim të mbrojtjes nga koronavirusi i ri.

Në Kosovë deri më tani janë konfirmuar pesë raste me koronavirusin e ri.

Për lajmet e fundit lidhur me koronavirusin, klikoni KËTU.

XS
SM
MD
LG