Ndërlidhjet

Shqipëri: Katër viktima nga koronavirusi, personi i pestë në vdekje klinike


Ilustrim

Në Shqipëri u regjistrua edhe një viktimë nga koronavirusi, ndërsa, sipas Ministrisë së Shëndetësisë në këtë vend, një person, 61-vjeçar, ka pësuar vdekje klinike.

Gjatë ditëve të kaluara kanë vdekur edhe tre persona të infektuar në Shqipëri: një nga Durrësi, një nga Fieri dhe një nga Kuçova.

Deri tani, në Shqipëri janë testuar gjithsej 804 raste të dyshuara me koronavirus.

Prej tyre, janë të konfirmuar pozitivë 89 raste.

XS
SM
MD
LG