Ndërlidhjet

Profesori prodhon maska me printer 3D në luftën kundër koronavirusit


Profesori prodhon maska me printer 3D në luftën kundër koronavirusit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Shaban Buza, profesor në Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike në Universitetin e Prishtinës, së bashku me vajzën e tij, Dean, nisën një iniciativë për prodhimin e maskave mbrojtëse për stafin mjekësor që po përballet me luftën kundër koronavirsuit. Iniciativës së tyre, në Kosovë dhe Shqipëri ju bashkuan shumë të tjerë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG