Ndërlidhjet

Dhjetë raste të reja me COVID-19 në Shqipëri


Tirana gjatë kohës së pandemisë.

Autoritetet në Shqipëri kanë njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 10 raste me koronavirusin e ri.

Zëvëndësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, tha se 9 të infektuar janë në Tiranë dhe 1 në Shkodër.

Sipas saj, numri i përgjithshëm i personave me COVID-19 në Shqipëri është 736.

"Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 12 pacientë duke e çuar numrin e të shëruarve në 422 ose 57,3 për qind të numrit të të gjithë të infektuarve", tha ajo.

Deri më sot (27 prill) në Shqipëri 28 pacientë kanë humbur betejën me COVID-19.

Në Shërbimin Infektiv janë të shtruar 29 pacientë ndersa 7 prej tyre janë në kujdes intenziv.

XS
SM
MD
LG