Ndërlidhjet

IKSHPK regjistron 24 raste të reja me koronavirus


Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka regjistruar të martën 24 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 257 mostrave.

“Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Gjilanit 14 raste (sipas vendbanimit: 6 raste Përlepnicë, 5 raste Gjilan, 1 rast Velekincë, 1 rast Cërnicë dhe 1 rast Livoç i epërm), komuna e Prishtinës 4 raste (sipas vendbanimit: 4 raste Prishtinë), komuna e Vushtrrisë 3 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Vushtrri dhe 1 rast Pestovë) dhe me nga 1 rast vendbanimet: Topanicë-Kamenicë, Mitrovicë dhe Talinoc i Jerlive – Ferizaj”, është thënë në njoftim.

Në po këtë ditë, Instituti ka njoftuar për shërimin e 14 pacientëve nga sëmundja Covid-19, që shkakton koronavirusi.

Marrë parasysh të dhënat e fundit, autoritetet shëndetësore në këtë shtet kanë regjistruar 919 raste me koronavirus.

Prej tyre, 671 pacientë janë shëruar dhe 29 kanë vdekur.

XS
SM
MD
LG