Ndërlidhjet

Protestat në afërsi të Shtëpisë së Bardhë


Protestat në afërsi të Shtëpisë së Bardhë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00

Qindra njerëz u tubuan në një park pranë Shtëpisë së Bardhë në Uashington, për të protestuar për vdekjen e afrikano-amerikani në Mineapolis të Minesotës. Policia u rreshtua përgjatë hyrjes së parkut ndërsa protestuesit brohorisnin “jeta e afrikano-amerikanëve ka vlerë”, “duart lart, mos qëllo” dhe “pa drejtësi nuk ka paqe”.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG