Ndërlidhjet

Protesta të reja në Beograd


Protesta të reja në Beograd
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Qindra demonstrues u përleshën përsëri me policinë jashtë parlamentit të Serbisë. Protestat që filluan më 7 korrik kundër masave ndaj pandemisë, tashmë janë shëndruar në lëvizje antiqeveritare. Policia përdori gazlotsjellës për të shtyrë prapa protestuesit dhe për t'i parandaluar ata të hynin në ndërtesën e parlamentit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG