Ndërlidhjet

Sela: Njëherë e përgjithmonë të mbyllen temat etnike


Sela: Njëherë e përgjithmonë të mbyllen temat etnike
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Zijadin Sela, kryetar i Aleancës për Shqiptarët që në zgjedhjet parlamentare të 15 korrikut është në koalicion me partinë Alternativa, në një Intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë se shqiptarët e Maqedonisë së Veriut kanë nevojë për ndërtimin e një sistemi i cili do t'i mbrojë shqiptarët, pa marrë parasysh se kush do të jetë kryeministër i shtetit dhe kjo, nënvizon ai është e mundur vetëm përmes parlamentit dydhomësh.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG