Ndërlidhjet

Protesta paqësore në Minsk kundër zgjedhjeve presidenciale


Protesta paqësore në Minsk kundër zgjedhjeve presidenciale
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:10 0:00

Më shumë se 20,000 protestues kanë dalur në Sheshin e Pavarësisë në Minsk më 14 gusht për të protestuar kundër zgjedhjeve presidenciale në vend, fundin e brutalitetit policor ndaj protestuesve dhe për të kërkuar dorëheqjen e presidentit Alyksandr Lukashenka.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG