Ndërlidhjet

Arrestohet Jakup Krasniqi, dërgohet në Hagë


Arrestohet Jakup Krasniqi, dërgohet në Hagë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, është arrestuar nga hetues të Prokurorisë Speciale dhe po transferohet për në Hagë. Avokati i tij nuk ka treguar se cilat janë akuzat ndaj Krasniqit. Operacioni në shtëpinë e ish-zëdhënësit të UÇK-së ka filluar qysh në orët e hershme të mëngjesit. Përveç hetuesve ndërkombëtarë edhe policë të Kosovës dhe EULEX-it kanë marrë pjesë gjatë bastisjes.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG