Ndërlidhjet

Në Bosnje dhe Hercegovinë u mbajtën zgjedhjet lokale


Në Bosnje dhe Hercegovinë u mbajtën zgjedhjet lokale
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Partia e Veprimit Demokratik (SDA), presidenti i së cilës është Bakir Izetbegoviq dhe Unioni i Social Demokratëve të Pavarur (SNSD) i Millorad Dodikut, kanë humbur pushtetin në qytetet më të mëdha të Bosnje dhe Herzegovinës: Sarajevë dhe Banja Llukë. Zgjedhjet lokale u mbajtën më 15 nëntor.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG