Ndërlidhjet

Navalny: E di kush donte të më vriste


Navalny: E di kush donte të më vriste
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Miliona njerëz në gjithë botën kanë shikuar një video të publikuar nga lideri rus i opozitës, Aleksei Navalny, ku ai përmend disa burra, për të cilët pretendon se u përpoqën ta vrisnin me një helm të prodhimit ushtarak në muajin gusht. Burrat u përmendën, gjithashtu, në një raport të përbashkët nga Bellingcat, CNN, Der Spiegel dhe uebsajti hulumtues rus The Insider, i cili paraqet prova të hollësishme se ata ishin një ekip i Shërbimit Federal të Sigurisë Ruse (FSB), të cilët ndoqën Navalnyn për disa vjet para se ta helmonin. Përgatiti: Arben Hoti

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG