Ndërlidhjet

Vaksinimi ngec në SHBA e Evropë; në Izrael ec përpara


Vaksinimi ngec në SHBA e Evropë; në Izrael ec përpara
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Me dy vaksina COVID-19 të miratuara për shpërndarje, Shtetet e Bashkuara dhe disa vende evropiane janë shumë larg qëllimeve të tyre për imunizimin e grupeve në rrezik. Ndërkohë, Izraeli po udhëheq botën me numrat e vaksinimeve, ndërsa Mbretëria e Bashkuar po shqyrton një strategji të diskutueshme për t’i maksimizuar furnizimet. (Përgatitën: Valona Tela, Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG