Ndërlidhjet

Autoritetet amerikane rrisin sigurinë përpara inaugurimit të Bidenit


Autoritetet amerikane rrisin sigurinë përpara inaugurimit të Bidenit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:56 0:00

Autoritetet amerikane janë duke punuar në forcimin e sigurisë në Uashington në prag të inaugurimit të Joe Bidenit në pozitën e presidentit. Shtimi i masave të sigurisë po ndodh pas sulmeve vdekjeprurëse që ndodhën ditë më parë në ndërtesën e Kongresit. Derisa hetimet për këtë sulm po vazhdojnë, Byroja Federale e Hetimeve – (FBI) ka paralajmëruar për mundësinë e protestave të armatosura në të gjithë vendin. Përgatitën: Shkëlqim Hysenaj dhe Bujar Tërstena

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG