Ndërlidhjet

Navalny ndalohet për një muaj, bën thirrje për protesta


Navalny ndalohet për një muaj, bën thirrje për protesta
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

Lideri i opozitës ruse, Aleksei Navalny, tha se një seancë dëgjimore me të cilën ai u përball në një stacion policie më 18 janar, ishte një tallje me drejtësinë. Udhëheqësit perëndimorë po kërkojnë lirimin e tij. Navalny u arrestua të dielën në mbrëmje në një aeroport të Moskës pasi u kthye nga Gjermania. Ai po trajtohej në Berlin pasi gati sa vdiq me një helm të shkallës ushtarake dhe një hulumtim tregoi se ishte kryer nga oficerët e shërbimit rus të sigurisë. Përgatitën: Fatos Bytyçi dhe Ibrahim Berisha.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG