Ndërlidhjet

Punëtorët kinezë në Serbi, në kushte çnjerëzore


Punëtorët kinezë në Serbi, në kushte çnjerëzore
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:06:33 0:00

Protesta e fundit e punëtorëve kinezë në minierën "Çukaru Peki" në qytetin Bor të Serbisë lindore nxori në pah çështjen e kushteve të banimit të tyre. Katër punëtorë në këtë minierë, që folën në kushte anonimiteti, dëshmuan për kushtet e rënda jetësore dhe të punës. (Përgatitën: Shkumbin Ahmetxhekaj dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG