Ndërlidhjet

Qytetarët presin të arrijnë vaksinat


Qytetarët presin të arrijnë vaksinat
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Më shumë se 140 mijë qytetarë të Maqedonisë së Veriut, janë paraqitur për tu vaksinuar kundër koronavirusit. Në Maqedoninë e Veriut për momentin po zhvillohet imunizimi i punonjësve të shëndetësisë me vaksinat Pfizer, të mara donacion nga Serbia dhe 3 mijë dozat e para të vaksinës ruse Sputnik V. Autoritet maqedonase paralajmrojnë se vaksinimi në masë do të filloj në fund të marsit apo në fillim të prillit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG