Ndërlidhjet

Një vaksinë e re gjermane mund të ndryshojë lojën


Një vaksinë e re gjermane mund të ndryshojë lojën
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00

Një kompani e vogël farmaceutike gjermane ka zhvilluar një prototip të ri të vaksinës kundër sëmundjes COVID-19, e cila funksionon në të njëjtën mënyrë si vaksinat shumë efektive Pfizer/BioNTech dhe Moderna, porse mund të ruhet në temperatura normale të frigoriferit. CureVac pritet t’i publikojë së shpejti të dhënat e testimit të fazës së tretë. (Përgatitën: Valona Tela, Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG