Ndërlidhjet

Festime në Gaza pas arritjes së armëpushimit


Festime në Gaza pas arritjes së armëpushimit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Izraeli dhe grupi militant, Hamas kanë filluar së zbatuari armëpushimin në Gaza të arritur me ndërmjetësimin e Egjiptit. Pas hyrjes në fuqi të armëpushimit në orën 2:00 të së premtes, palestinezët dolën për të festuar nëpër rrugët e Gazës. Të paktën 232 njerëz, përfshirë më shumë se 100 gra dhe fëmijë, janë vrarë në Gaza, sipas zyrtarëve shëndetësorë. Në Izrael, 12 njerëz, përfshirë dy fëmijë, janë vrarë, tha shërbimi mjekësor. Izraeli thotë se rreth 4.000 raketa janë shkrepur drejt territorit të tij nga militantët në Gaza.

XS
SM
MD
LG