Ndërlidhjet

Amnistia e korrupsionit përmes mungesës së kontrollit gjyqësor


Amnistia e korrupsionit përmes mungesës së kontrollit gjyqësor
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:29:07 0:00

Një numër i madh i rasteve të korrupsionit, të raportuara pranë institucioneve, mbyllen në fazën e hetimit penal, pa kontroll gjyqësor dhe pa të drejtë ankese. Një ndër rastet më reprezentative është edhe rasti i qytetarëve të komunitetit rom, të cilëve, pavarësisht se kanë ofruar prova se pronat e tyre janë përvetësuar përmes falsifikimit, prokurorët ua kanë mbyllur rastin dhe ata nuk kanë pasur të drejtë të ankohen. Emisioni ‘Iustitia’ është emision që transmetohet çdo dy javë dhe prodhohet nga Radio Evropa e Lirë dhe Betimi për Drejtësi. Ky emision trasmetohet edhe në RTV21.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG