Ndërlidhjet

Shkup: Arrijnë 149 refugjatë afganë


Shkup: Arrijnë 149 refugjatë afganë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Në Maqedoninë e Veriut, të hënën (30 gusht) në mbrëmje, ka arritur grupi i afganëve, të cilët Qeveria në Shkup ka vendosur t'i strehojë përkohësisht derisa t'iu rregullohen dokumentacionet për qëndrim afatgjatë në Shtetet e Bashkuara. Grupi përbëhet nga 149 qytetarë afganë, kryesisht persona që kanë punuar në organizatat ndërkombëtare, si dhe familjet e tyre. Grupi përbëhet nga 149 qytetar afganë, kryesisht të punësuar në organizatat ndërkombëtare, si dhe familjet e tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG