Ndërlidhjet

Protesta në Cetinje


Protesta në Cetinje
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Mali i Zi po përballet me situatë të tensionuar pasi më 5 shtator është planifikuar ceremonia e marrjes së detyrës së mitropolitit të Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi, Joanikije. Ceremonia është paraparë të mbahet në Cetinje të Malit të Zi, mirëpo ka pasur kundërshtime nga ana e komunës, disa organizatave dhe një partie politike.Protestuesit kanë bllokuar rrugët dhe janë përleshur me policinë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG