Ndërlidhjet

Bislimi: Po presim që edhe pala serbe të pajtohet për targat


Bislimi: Po presim që edhe pala serbe të pajtohet për targat
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:10 0:00

Shefi i delegacionit të Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë se Kosova është pajtuar me një draft marrëveshje për çështjen e targave mes Kosovës dhe Serbisë dhe se tash i mbetet edhe palës serbe ta pranojë dokumentin. Sipas tij, kjo marrëveshje mundëson përfundimin e tensioneve në veri të vendit dhe largimin e barrikadave. Por, zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka thënë se negociatat e lehtësuara nga BE-ja ende janë duke vazhduar.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG