Ndërlidhjet

"Lëvizja e të Painkuadruarve" mban samit në Beograd


"Lëvizja e të Painkuadruarve" mban samit në Beograd
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

Në Beograd të Serbisë po mbahet samiti dyditor që shënon 60-vjetorin e konferencë së parë të Lëvizjes së të Painkuadruarve me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të më shumë se 105 vendeve dhe nëntë organizatave ndërkombëtare. Kjo lëvizje ishte themeluar nga mesi i Luftës së Ftohtë si një kundërpeshë ndaj blloqeve kundërshtare të udhëhequra nga Bashkimi Sovjetik i atëhershëm (BRSS) dhe Shtetet e Bashkuara (SHBA).

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG