Ndërlidhjet

Escobar: S'ka luftë, Dodik po ruan pasurinë dhe pushtetin


Escobar: S'ka luftë, Dodik po ruan pasurinë dhe pushtetin
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Zëvendësndihmës-Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, njëherësh i dërguari për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, para vizitës në Bosnje dhe Hercegovinë, ka thënë se dëshiron t’u dërgojë mesazh qytetarëve të këtij vendi se nuk do të ketë luftë. Këto deklarata të Escobarit vijnë pasi anëtari i Presidencës trepalëshe të Bosnjës, Millorad Dodik, ka kërcënuar me ndarjen e Republika Sërpskës - entitet i banuar me shumicë serbe.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG