Ndërlidhjet

Jeta e re e refugjatit afgan në Bullgari


Jeta e re e refugjatit afgan në Bullgari
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Agagyul Ahmadhel vjen nga Afganistani dhe jeton në Bullgari që gjashtë vjet. Ai ka shkuar atje vetëm, në moshën 14-vjeçare. Agagyul ka nisur jetë të re në Bullgari - punon në një restorant, shkon në shkollë dhe luan kriket në ekipin kombëtar të Bullgarisë.

XS
SM
MD
LG