Ndërlidhjet

Migranti afgan në Hungari që ëndërron futbollin


Migranti afgan në Hungari që ëndërron futbollin
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Jan Mersa Mohammad ka qenë fëmijë i vogël kur familja e tij ka ikur nga Afganistani. Rrugën e tij drejt Evropës e ka bërë në këmbë dhe me barkë. Jan, 14-vjeçar, Budapestin e ka shtëpi të re dhe ëndërron të krijojë karrierë si lojtar profesionist i futbollit.

XS
SM
MD
LG